g

Gravida proin loreto of Lorem Ipsum. Proin qual de suis erestopius summ.

Recent Posts

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Follow Us:
Wróć na górę

Czym się kierować przy wyborze firmy budowlanej?

Budowa własnego domu wiąże się z mnóstwem spraw, które trzeba dopilnować na wielu różnych etapach. Jeśli już za sobą zakup działki budowlanej, wybór projektu oraz zamówienie materiałów budowlanych, przychodzi czas na znalezienie odpowiedniej firmy budowlanej. To niezwykle ważna decyzja, w końcu chcemy mieć pewność, że ekipa będzie profesjonalna, odpowiedzialna i terminowa. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Opinie na temat wybieranej firmy budowlanej

Internet stanowi doskonałe źródło informacji na temat wybieranej przez nas ekipy budowlanej czy remontowej. Niezależnie od tego, czy ktoś nam poleca konkretną firmę, czy trafiliśmy przypadkowo na jej reklamę – warto zapoznać się z opiniami jej klientów, a także referencjami i certyfikatami, jakie ona posiada. W sieci bez problemu zorientujemy się, jak wyglądają budynki, które są stawiane przez firmę, z jakimi inwestorami ona współpracuje. Niektóre osoby decydują się nawet na zobaczenie na własne oczy realizacji wykonanych przez daną firmę i nie ma w tym nic złego. Profile w mediach społecznościowych, strona internetowa i mapy pozwalają na podpatrzenie przebiegu prac, zakresu możliwości.

Opinie wystawiane przez osoby, które już zaufały danej ekipie, rzucą światło na terminowość, styl pracy czy rzetelność. To niezwykle ważne, aby skorzystać ze wszystkich możliwych źródeł, zweryfikować informacje i zderzyć je z własnymi oczekiwaniami. Budowa domu ma być w końcu inwestycją spełniającą marzenia, a nie wyłącznie problemem i stresem. Dlatego przed wyborem weryfikacją ekipy nie wpłacaj żadnych zaliczek. Zapoznaj się z portfolio, a dopiero potem podpisz dokładnie przeczytaną umowę.

Doświadczenie oraz zakres usług ekipy budowlanej

Bardzo ważne jest również, aby dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy budowlanej. Pomoże to zyskać pewność, że rzeczywiście odpowie ona na nasze potrzeby. Zweryfikuj zakres usług i zobacz, jakie informacje są zawarte na stronie internetowej. Możesz także napisać maila czy zadzwonić, by zadać bezpośrednio konkretne pytania. W taki sposób uzyskasz informacje, czy ekipa stawia budynki wyłącznie w stanie surowym, czy dodatkowo zajmuje się wykończeniem. Dowiesz się również, z jakich materiałów korzysta, czy musisz samodzielnie je zakupić.

Warto upewnić się co do kosztów usługi oraz terminu jej wykonania. Dobrym rozwiązaniem jest wybór takiej firmy budowlanej, której lokalizacja jest jak najbardziej zbliżona do miejsca budowy. Oczywiście nie powinien być to jedyny warunek i tym najważniejszy, jednak pozwala to zminimalizować koszty związane z dojazdem i skrócić czas samej budowy.

Umowa i ustalenie warunków współpracy

Oczywiście podczas wyboru firmy budowlanej konieczne jest sporządzenie właściwej umowy i ustalenie jej warunków. To bardzo ważne w wyborze wykonawcy. Jeśli interesująca Cię ekipa działa na podstawie ustaleń słownych, nie masz pewności co do jej jakości oraz rzetelności. Zawsze dbaj o to, aby powstało pisemne potwierdzenie dotyczące każdego zobowiązania. Chodzi tu nie o sam ogólny zarys, ale o szczegóły – wykorzystywane materiały, datę rozpoczęcia pracy i oddania, koszty wykonania budowy, wliczając w to także zezwolenia czy materiały. Jeśli wybierasz profesjonalną firmę, nie powinno być dla niej zaskoczeniem transparentność działań na podstawie umów. Wszelkie zmiany zawsze dokonuj na podstawie aneksu. Dbając o te najważniejsze aspekty, zyskujesz spokój i pewność, że wybierany wykonawca spełni oczekiwania i pozwoli na spełnienie marzenia o idealnym domu.